friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

I really need help:(((, it’s my retake
need help asap please
its a multiple choice please answer.​
What are 3 things you can do as a student to get started on the right path to financial freedom?
solve all for brainiest
Question 1: A store pays $50 for a pair of shoes. The markup is 25%. What is the selling price for the shoes? ——————————————— Question 2 (apart of previous que
Which is the lower rate? 44 people in 4 theaters or 100 people in 10 theaters
Endangered peregrine falcons have been bred in captivity and released in area where they prey on pigeons and rodents. These activities are examples of 1 specie
Crane Company uses the periodic inventory system. For the current month, the beginning inventory consisted of 483 units that cost $63 each. During the month, th
In a play which element related to theme is introduced in act 1 built up in act 2 and resolved in act 3? A- the main characters B- the setting C- the central