justasking88 justasking88
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Sarah bought 3 pounds of grapes for $2.25. Dan bought 4 pounds of grapes for $3.00. Answers- y=3/4x. y=2x. y=3x. y=1/3x

Respuesta :

oakleyhaskell
oakleyhaskell oakleyhaskell
  • 01-09-2021
The answer is y=3/4x
Answer Link

Otras preguntas

how to write 430, 290, 100 in expanded form?
how many ten thousands equal 400,000
Round 16,326 to the nearest ten
write the word form for 3,152,308,726
counterexample angle bisector?
how to estimate, then find the sum of137,638 + 52,091
96 divided by 6 in distributive property
A Japanese beetle has length between 0.3 and 0.5 inches.Find two lengths that are within the given span. Write them as fraction in simplest form?PS NO ONE HAS D
a fast food restaurant sold 24 burgers with cheese If the ratio of burgers sold with cheese compared to without cheese was 3:2 how many burgers did they see tot
Complete the square 3x^2+12x-1 show working