Hzhuwja Hzhuwja
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

4. A large pizza with 12 slices cost $9.00.How
much is each slice

Respuesta :

h200341 h200341
  • 02-09-2021
4/3 dollar or 1.333333
Answer Link
staro39
staro39 staro39
  • 02-09-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

12÷9 =1.33

each pizza slice costs $1.33

Answer Link

Otras preguntas

The way an individual behaves on the job is determined mostly by which of the following? integrity compensation personality work ethic
Brent decorated 1/6 of his sugar cookies with blue frosting 1/4 with yellow frosting and 3/8 with purple frosting which frosting was used the least
Which of the following statements fits the following syllogism? All bicycles have wheels. I ride a bicycle.
What is the Product of 3 and n, increased by 2?
How is social media changing the world as we know it? Why do you use social media? Have you witnessed a change in social media in your lifetime? If so, how? Do
What is 1 2/3 - (-5 2/3)? • 6 1/3 • 6 2/3 • 7 1/3 • 7 2/3
8. Explain what scietists use to determine the structure of the Eartnh.
How did Machiavellianism differ from Socratic thinking? Machiavellianism stated that good and evil were determined by leaders. O Machiavellianism valued honor a
The numbered list gives instructions to bisect a line segment, but the steps are out of order. 1. Use a straightedge or ruler to draw a straight line from the p
What is a secured credit card and how does it work.