frankidavis421 frankidavis421
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

better value for 15.3 ounce cereal

Respuesta :

tallabtall123
tallabtall123 tallabtall123
  • 02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce

Hope it helps
Answer Link

Otras preguntas

what is the definition of leisurely
find the sum of - 1/3 - 4/5
explain how to compare .7 and 5/8
Abnormalities in metabolism are most likely caused by dysfunction of the what?
The six is in the dent in the square root sign and 128 is under it
explain the differences between shade, shading, and shadow.
skylar needs to buy a pair of dress pants for $40 a shirt for $30 dollars and a tie for $20
Kaitlyn is interviewing applicants for an open job position in her department. During the interview process, applicants are required to type as much of a given
Which of the following best explains why electrolyte solutions conduct electricity? A.the presence of free-flowing electrons B.the presence of water C.the prese
Richard got 263148 hits when he did an Internet search what is the number in the 6 explain