ramennoodlessss
ramennoodlessss ramennoodlessss
  • 02-10-2021
  • Mathematics
contestada

HELPP!!!!!!!!!!!!!!!​

HELPP class=

Respuesta :

sweetlemon01234 sweetlemon01234
  • 02-10-2021

Answer:

116oz

$29

Step-by-step explanation:

14.5 oz/pitcher *8pitchers =116oz

116oz*$0.25/oz= 29 dollars

Answer Link

Otras preguntas

Researchers often wish to measure consumers' satisfaction toward certain products and might ask consumers to specify their feelings as either "very dissatisfied
A laboratory instructor gives a sample of amino acid powder to each of four students, i, ii, iii, and iv, and they weigh the samples. the true value is 8.72 g.
The very common mineral shown in this photograph is commonly a pink- to cream-colored mineral with wavy, light-colored lines. it does not effervesce. what miner
I need help guys please help I will appreciate it
If m = 4 and n = 4, then m = n What property is this?
The main reasons why h2co has a higher vapor pressure at a given temperature when compared to ch3oh is that h2co
How did the social structure develop in settled farming villages during the Neolithic Revolution?Men taught young children survival skills.Women gained prestige
Which of the following was a reason for the failing middle class during the Great Depression. Tax money was given to the poor. Homes were lost because the
A ramp leading to the freeway overpass is 210 feet long and rises 31 feet. what is the measure of the angle formed between the ramp and the freeway?
Explain how and why governments may want to regulate the price setting of a natural monopoly.