rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

How did planters fill the need for large numbers of workers on sugar plantations? A. with captured Africans who were brought as slaves B. with workers from New
Which of these is a characteristic of a civilization? (4 points) cities use of resources society of equals public transportation
Propionoic acid, C3H6O2, reacting with methanol, CH4O, will produce C4H8O2 and water. If 70.0 g of propionoic acid and 60.0 g of methanol are reacted together,
a recipe calls for 2 2/4 cups of raisins, but julie only has a 1/4 cup measuring cup. How many 1/4 cups does julie need to measure oit 2 2/4 cups of raisins?
What is the cause and effect of russia signing the treaty of brest-litovsk?
In mammals, mature red blood cells do not have mitochondria. Instead of using oxygen to help produce ATP, they use a form of anaerobic respiration known as lact
Compared with the rest of Europe, northern Italy had many what ?
What automobile manufacturer was born on Christmas Day 1878?
For each of the following state if the cell is haploid or diploid sperm Cell= liver Cell= Egg cell= Stomach Cell=
The Alternative for the Americas agreement of the early 2000s is primarily aimed at A. excluding the United States from Latin America. B. creating a Latin Ame