yeseniacastanedacruz yeseniacastanedacruz
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Solve for x. (Attachment Is Below.) ^Please let me know if you can see the pic below or not. It is prior to the question. Tysm! BRAINLIEST TO CORRECT ANSWER!
The purpose of the pin-indexing system for compressed gas cylinders is to: Select one: A. ensure that the correct regulator is used for the cylinder. B. prevent
Given the chapters, we have read so far, describe your best theory about where the cupboards came from and why they seem magical. Do your best to connect your t
Find the radius of this sphere. Then, calculate the volume of a sphere.
Which relation is a function?
The graph of g(x) is a reflection and translation of f(x) = ³√x.
Which property is shown here? (5x + 9) + 6 = 5x + (9 + 6)
Meg has 2 berries, Paul has 2 berries, Mia has 5, Yen has 7, and April has 9. If they all put their berries together and then divide them up equally, how many w
Which organelle is labeled I
1. I _______ at home. 2. Katie _______ thirsty. 3. We _______ bored. 4. My friends _______ tired. 5. My cousin _______ 10. 6. Jack and I _______ friends. 7. It