lmartinez2028 lmartinez2028
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

Alonzo buys a roast that weighs 2.5 pounds and costs 4.36 a pound. Find the amount he pays. No funny s***

Respuesta :

trabby262704
trabby262704 trabby262704
  • 02-11-2021

Answer:

$10.90

Step-by-step explanation:

2.5 * 4.36

Answer Link

Otras preguntas

A furlong is 220 yd. A fortnight is 2 weeks. Convert a speed of one furlong per fortnight to millimeters per second.
b. Explaining A friend claims that pea plant grow faster than corn plants. Could you investigate this idea through scientific inquiry? Explain.
The car rental agency charges $150 per week plus a $.25 per mile to rent a car. How many miles can you travel in one week for $350
See the attachment below!!
Which one is correct
A local restaurant offers an "all you can eat" Sunday brunch for $12. Jenica eats two servings but leaves half of a third helping uneaten. Why? A. Her marginal
How do the terminal velocity of two objects compare if they both have the same mass but one has the larger surface area
What is the inverse of the function f(x) = 2x - 10 h(x) = 2х - 5 h(x)= 2x + 5 h(x) = 1/2x - 5 h(x) = 1/2x + 5
Which part of an object's rate of change best defines acceleration? velocity force speed position
Drawing was important in early history because _______________ a. it was the only recognized form of art by government and educational institutes. b. it was the