msmigielski5617 msmigielski5617
  • 02-11-2021
  • Biology
contestada

True or false: humans can get all of the protein they need from plants.

Respuesta :

lpierson21 lpierson21
  • 02-11-2021

Answer:

True

Explanation:

Answer Link
lololori lololori
  • 02-11-2021
The answer for this question is True
Answer Link

Otras preguntas

help me please and thank youu
Correct answer gets brainliest and 5 starts
If a= 3 and b= 5; find (a+b)
Write a program that randomly chooses among three different colors for displaying text on the screen. Use a loop to display 20 lines of text, each with a random
1. “I’ll tell you about this tomorrow, Mary.” said Tom. A. Tom said to Mary that he will tell her about that the next day. B. Tom told Mary that I would tell yo
4 glue sticks cost $7.76. Which equation would help determine the cost of 13 glue sticks?
I need help finding the domain and range of y+9x=15
on when you throw a ball the ground and it bounces back to your hand, is it elastic collision ? Explain.
Read Glacier National Park: Glacier National Park spans one million acres of protected mountains, glaciers, and lakes. It forms part of the Continental Divide.
A 10 oz bottle of shampoo cost $2.40 and a 12oz bottle cost $2.64 find the unit rate for each which bottle has the lower unit cost