Plxgd Plxgd
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

if the total cost C for p pounds of pepperoni if each pound cost 4.86

Respuesta :

agator824catdog47
agator824catdog47 agator824catdog47
  • 03-01-2017
costs $.59c(p) = .59p. C(p) has unit $/lbs, p=lbs
Answer Link

Otras preguntas

How did the rise of the Knights of Labor impact the Populist movement in the late 1800s?
what is the effect of natural voice
This line of poetry from "Totally like whatever, you know?" is most likely stated as a question for what purpose? "I have nothing personally invested in my own
Please help!!!! Hannah can paint a room in 9 hours. Destiny can paint the same room in 15 hours. How long does it take for both Hannah and Destiny to paint the
Match the mountain range with its formation. 1. Appalachian 2. North American Cordillera 3. Aleutian 4. Andes A. Two continents colliding B. Terrane accretion C
to imagine the visual form of an object or situation that one cannot see
to imagine the visual form of an object or situation that one cannot see
The tree of life is made up of which domains? Eubacteria , Archaea, and Eukarya Bacteria , Archaea, and Eukaryota Bacteria , Archaea, and Eukarya
Simplify please (x^2/9x^2-4y^2)/(x^2/2y-3x)
Match the mountain range with its formation. 1. Appalachian 2. North American Cordillera 3. Aleutian 4. Andes A. Two continents colliding B. Terrane accretion C