amberm1060 amberm1060
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you checked out with boxes of pencils and your total was $26, how many boxes of pencils did you buy?

Respuesta :

Fae87
Fae87 Fae87
  • 04-11-2021

Answer:

Depends how much each box costs

Step-by-step explanation:

Anyways just divide 26 by the cost of the boxes

Ex: The boxes cost 2$

26/2=13

So 13 boxes if they cost two dollars

Answer Link

Otras preguntas

To solve the following equation, we must subtract 3 from both sides. 3x = 15 Group of answer choices True False
There are 12 bags of apples on a market stall. The mean number of apples in each bag is 8. Calculate the number of apples in the 12 bag Please help I'm so stuck
Which of the following is a fifth root of the given complex number. Choose all correct answers. 32(cos(pi/3)+ i sin (pi/3))
Do you think Congress and the president have done enough to protect bureaucratic whistleblowers? Why or why not?
According to the essay introduction, in what century did dancing [go] on gayly in churches and in cemeteries Fill in the blank
please help!!!!I've been doing English all day and I'm extremely tired- I just need some help with this assignment please: Write a persuasive speech that takes
What is a nickname for the Supreme Court?
PLZ help!! VERY APPRECIATED!! Due today
ANSWER QUICK POEASE!!!!!!!!
Essay about Abraham Lincoln