Marie1969
Marie1969 Marie1969
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

At pizza Hut you can get 9 slices of pizza for $7.00. What is the price per slice of pizza?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
divide price by slice

Answer Link
BALLER1111
BALLER1111 BALLER1111
  • 04-01-2017
The answer is 0.777777777
Answer Link

Otras preguntas

The Articles of Confederation gave the U.S. national government the power to: A. raise an army during wartime. B. establish national courts. C. collect taxes fr
Which country is labeled with the number 3 on the map above? A. Brazil B. Mexico C. Colombia D. Argentina
How to call a function in react component on load.
The Greek city state of Athens opened the first dump more than how many years
Match the terms to their definition. 1. bias 1 personal, sometimes unreasonable, judgement not based on fact 2. dependent variable 8 an attitude of doubt; be
1. Cici drank 14.5 cups of water in 2 weeks. How many cups of water did she drink each day? (Remember that each week has 7 days). Explain your thinking.
Use the conversion that 1 ounce is approximately 28. 35 grams to calculate the unit price per ounce for 283. 5 grams at $5. 48. A. $0. 06 b. $0. 55 c. $5. 48 d.
96+82+45 = 223 233 213
50 POINTS PLEASE ANSWER QUICK What did George Catlin capture in the West that would help people understand Native American culture long after many of their prac
A Pine tree is 180 feet tall. A redwood tree is 75% taller. How tall is the redwood tree?