pattie101yaassss pattie101yaassss
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought 4 notebooks for $6.40. Which equation can be used to determine the price, p, in dollars, of 1 notebook?

Respuesta :

arie01
arie01 arie01
  • 05-01-2017
the answer is 6.40 / 4 = $1.60
Answer Link

Otras preguntas

In a competition of 50 professional ballroom dancers, 22 compete in the fox-trot competition, 18 compete in the tango competition, and 6 compete in both the fox
What is the measure of ∠R?
When Emma was little, she loved to color. As a busy high school student, she doesn't have much free time. Her swim practice was canceled, so she decided to grab
if am a loser in drawing will i be able to draw in 2 years?​
The distance between town X and town Y is 124 kilometres and a car uses 25 litres of petrol to make the journey. after the engine has been tuned, fuel consumpti
What age dogs die? help me here plz​
LAST ONE!!! PLZ HELP!!
I need help with number 4, find the area, thank you
plssssss help!!!Research an article on Jay Z selling Tidal to Cash App (Square) and write on why it was a good deal or bad deal for Whom and Why.
3. (Problem) Urea is a common fertilizer that is prepared by the reaction of ammonia with carbon dioxide: 2 NH3(aq) + CO2(aq) → CHAN2O(aq) + H2O(1) a) How many