dantolentino9163 dantolentino9163
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

A box of 12 popsicles cost 4.44 how much does it cost per popsicles

Respuesta :

luminefoxie luminefoxie
  • 03-12-2021

Answer:

$0.37

Step-by-step explanation:

4.44/12=0.37

Answer Link
sairya156 sairya156
  • 03-12-2021
Answer
$0.37
All you have to do is divide
4.44 to 12 which equals ur answer.
Hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

What three things make up atoms?
The radius of a circle is 12 inches what is the circles circumference
How many moles of water (h2o) are present in a beaker containing 45.9 g h2o?
How does the skin protect your internal organs from the outside world?
The diameter of your bicycle wheel is 25 inches. How far will you move in two turns of your wheel? Use 3 for π.
How is the heat from the earth used to create electrical power?
This is the fundamental force which holds particles together to form protons and neutrons
After a windstorm, a leaning pole makes a 75° angle with the road surface. The pole casts a 15-foot shadow when the sun is at a 45° angle of elevation. About ho
A cylindrical glass with a radius of 5cm and a height n 20cm is half full of milk. how many milliliters of milk are in the glass?
what major factors led to the birth of environmental movement in 1970s