jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

Find the zeros in the function 3x2+ 6 = 0
DESPERATELY NEED HELP! PLEASE!
what efficiency is gained by passing data to an array?
A chemical reaction is occurring inside a beaker and the temperature of the beaker is monitored. What would the contents of the beaker be referred to as? the
to what principle of the constitution does this excerpt best relate?
A person walks 20.0° north of east for 3.20 km. How far would she have to walk due north and due east to arrive at the same location?
Give the final simplified result. 9a? - [3a - (70? + 3a)] - [2 + (15a - 2)] = 9a² + 7a? - 150 Enter the correct answer.
List in order the thirteen colonies from first founded to last founded
What is charcoal made of
Find the magnitude of the electric field at a point midway between two charges +13.6 x 10-9 C and +61.0 x 109 C separated by a distance of 67.0 cm. The value of