jennylynn0731 jennylynn0731
  • 02-01-2022
  • Mathematics
contestada

The cost for a pack of 25 pens is4 .75
Find the unit price in dollars per pen.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

hypelearner
hypelearner hypelearner
  • 02-01-2022

Answer:

0.20

Step-by-step explanation:

4.75 divide by 25 = 0.19

then 0.19 rounds to 0.20

Answer Link

Otras preguntas

The historian is more concerned with the accuracy of the data than the interpretation of it. true or flase?
In French, our teacher has asked us to write a piece of writing where we sell our sibling on eBay. We have to describe them, and I can't figure it out?! Please
Moving up trophic levels there is an increase in energy, entropy, and biomass. True or False?
The energy in fossil fuels is derived from the energy stored in plant and animal matter
simplify this expressionn-10+9n-3
you want to describe the harmonic motion of a swing. You find out that it take 2 seconds for the swing to complete one cycle. What is the swing's period and fre
find the difference between 12.34 and 10.778. round the answer to the nearest tenths place
water is considered as a compound of hydrogen and oxygen and not a mixture of hydrogen and oxygen and comment on it
what is 3,197,485,026 in expanded form
WHAT IF THE WEIGHT OF THE TARPON WAS 11 TIMES THE WEIGHT OF THE PERMIT FISH,AND THE TOTAL WEIGHT OF THE TWO FISH WAS 132 POUNDS?HOW MUCH WOULD EACH EACH FISH WE