switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

All of the following explains how humans affect energy problems except? Energy needs increases as human demands increase. Humans mine more oil and coal to produ
Which of the following binomials is not a factor of 3x^4-x^3-63x^2-39x+20? A.(x-1) B.(x-5) C.(x+1) D.(x+4)
most famous research designs??? (metodology)​
The Aleutian Islands are formed by a chain of_______.
why isnt 40 divisable by 7 ?
Last month, Sheldon earned $12.80 in interest on a $320 deposit into his bank account. If the interest earned is directly proportional to the amount deposited,
7) Facilitated diffusion is
what pair of lines are parallel
Gerald wants to buy a pair of jeans, polyester pants, or cotton pants for his upcoming camping trip. The cost is similar for each item, and he can't decide whic
Pls help! People keep stealing ym points and im having a bad day pls answer this! :(