maxvaz107
maxvaz107 maxvaz107
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

we can buy 32 ounces of lemonade for $6.08 How much does it cost per ounce.

Respuesta :

AlexHiar
AlexHiar AlexHiar
  • 02-02-2022

Answer: $0.19

Step-by-step explanation: divide 32 by $6.08

Answer Link

Otras preguntas

Write the value of 17 tens three different way Standard form Expanded form Unit form
Which electrons participate in chemical bonding?
What is a nether word for a skilled salior?
A fence post is 1.9 meters long. It is placed in a hole that is 0.65 meter deep. How far above the ground is the top of the fence post? Enter your answer as a
Software can be distributed on the web. a.true b.false
Hillary wants to go on the latin club trip to italy it cost 2730 for the trip the trip is 30 weeks away and she wants to make equal weekly payments how much mon
A meteorologist reports an 80% chance of precipitation.Is this an example of experimental probability, written as a percent? Explain your reasoning.
how can I condense this expression into a single logarithm?
During DNA replication, which sequence of nucleotides will bond to the sequence ACGTAT? A. TCGATA B. UGCAUA C. TGCATA D. UCGUAU
In the diagram, above, marker A is pointing to a __________, which is formed by water eroding away soft rock around harder rock, creating a steep drop-off.