ksksjfjdjskdkjejw ksksjfjdjskdkjejw
  • 04-02-2022
  • Mathematics
contestada

answer the question givin

answer the question givin class=

Respuesta :

Calpen Calpen
  • 04-02-2022

Answer:$3.50

Step-by-step explanation:find how much an individual lesson costs. 480/20=24 and 412.50/15=27.5 difference in price is equal to 3.5

Answer Link

Otras preguntas

A student was asked to use the formula for the perimeter of a rectangle, P = 2l + 2w, to solve for l. The student came up with an answer, P -2w=2l. What error d
A large container holds 8 gallons of water. It begins leaking at a constant rate. After 16 minutes, the container has 7 gallons of water left.
The rhythmic patterns of Indian music are called A. pungis. B. talas. C. veenas. D. tablas.
An elected leader in a parliamentary democracy is called a prime minister. a. True b. False
Scientists believe that early human beings may have originated in
It is important for people with HIV/AIDS to keep their hands free from germs as much as possible because __________. a. AIDS can be transmitted through handshak
Fiona uses 256 fluid ounces of juice to make 1 bowl of punch.how many fluid ounces of juice will she use to make 3 bowls of punch?
Which sentence has a misplaced adjective phrase? a. The antique chair in the dining room is creaky. b. The old antique shops along Main Street are fun to expl
What is the answer for N+4=6
Simplify the expression (4x - 3)(x + 5).