Madilovesthisfont
Madilovesthisfont Madilovesthisfont
  • 16-02-2022
  • Mathematics
contestada

Brandon is planning to make fudge. Each pound of fudge costs $4.25 to make. Use the ratio table to show your strategy for finding the cost to make 19 pounds of fudge.

Brandon is planning to make fudge Each pound of fudge costs 425 to make Use the ratio table to show your strategy for finding the cost to make 19 pounds of fudg class=

Respuesta :

zecrnil96
zecrnil96 zecrnil96
  • 16-02-2022
19 pounds of fudge will cost $80.75
Answer Link

Otras preguntas

I will give brainliest!! Check the picture above
What did the Supreme Court say in its Plessy v. Ferguson decision? A. The Fourteenth Amendment did not apply to state law. B. The facilities on the train were c
10. Write (2x + 1)(x - 3)(x - 2) in standard form.
Answer it please ↓↓Fubuki drives 18.4 miles in 16 minutes. He passes a sign which gives the speed limit as 60 mph. By how much, in mph, did Fubuki's average spe
A grocery store manager notices that this month her store sold a total of 682 gallons of ice cream, which represents a decrease of 10% from last month. On the o
Identify the coordinates of the vertices of the polygon.Identify the coordinates of the vertices of the polygon. A. (3,5), (–6,1), (–3,–4), (0,–5), (7,–3) B. (–
18. Cahina ...... an economic crisis at this moment. O encountered O encounters O encounter O will encounter O is encountering​
Hydrogen and oxygen combine in the ratio of 1:8 by mass to form water. What mass of oxygen gas would be required to react completely with 3 g of hydrogen gas?
A glass rod acquires charge by rubbing silk cloth. The charge on the glass is due to: (a) Friction (b) Conduction (c) Induction (d) Radiation
Chanel sees an ad on social media for a diet that claims it will help her lose weight without exercising at all, as long as she follows what the diet asks her t