laylaparisawesome laylaparisawesome
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

Judy paid $10.48 for a number of
toothbrushes. If each toothbrush
costs $1.31, how many toothbrushes
did Judy get?

Respuesta :

emonigriffin617 emonigriffin617
  • 01-03-2022
Judy got 8 toothbrushes. You can get this answer by setting $10.48= to $1.31x. X being the variable representing how many toothbrushes she brought. And the solve for x by dividing 10.48 by 1.31 to get 8
Ver imagen emonigriffin617
Answer Link

Otras preguntas

Find the absolute value of the resulting error if the value of the integral from 0 to 3 of x cubed, dx is estimated with 3 circumscribed rectangles of equal wid
Find the missing side round to the nearest tenth can someone please help me this is my last question
The following statement is false. Rewrite the statement to make it true. The are five terms in the series equation-
Help please? I can choose more than one answer I just don’t understand this stuff
What are the most common eating disorders in teenage girls?
Geometry math question please help
How does the principal of federalism affect the U.S government? A. It divides the federal and state governments into three branches B. It creates both separate
PLEASE HELP ASAP!! BEST ANSWER GETS BRAINLIEST!! Which of the following expenses would most likely be reduced during hard times in both a household budget and a
Factor (x-1)^3 (4x-9) - (16x+9) (x+1)^2 ? Please explain steps, I'm stuck !
In the long run people who give their best effort at work are taken advantage of by the company