kamila208 kamila208
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada


Rosa bought 3 pairs of shoes. Each pair cost $40. She paid $120
for all three pair.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-03-2022

Answer:

Yes

Step-by-step explanation:

Each shoe costs $40.

Then 3 pairs would cost :

40 x 3

= $120

Answer Link

Otras preguntas

Explain how gravitational, electrical, and magnetic forces act on a maglev train
What's some impacts that Obama had
The stoic-songbird sat silently hoping for Diana's fingers to glide over its keys. Which phrase is kenning? A.Stoic-songbird B.Dianas fingers C.Glide over its k
What gives the gem amethyst its purplish color? a. Quartz b. Iron c. Oxygen d. Titanium
Write an equation of the direct variation that includes the point (-10,-17).
according to darwin which of the following creatures would be most likely to survive
Which verb tense indicates continuing action? a. Future b. Progressive c. Present d. Past perfect
Which of the following is NOT an important component of planning ahead? a. figuring out necessary steps b. setting plausible limits c. constructing an inflexibl
how did the rule of japan shift from the rule of the daimyo to the rule of the three great commanders?
7 ballons cost $9.1 what is the unit rate?