kayannasmart13 kayannasmart13
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

You purchased a​ 1.5-liter bottle of olive oil for​ $11.69. What was the cost per fluid​ ounce?

Respuesta :

AlexisOdinson934
AlexisOdinson934 AlexisOdinson934
  • 03-03-2022
It would be approximately 23 cents per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

PLEASSEEE SOMEONEE HELP MEEE PLSSSSSSSSSS I am about to lose a brain cell....
HEEEEEEL PEEE I NEED THIS TO GRADUATE The short ballot movement would institute which of the following voting measures? Select all that apply. state elections
Classify the following chemical reaction: CH4+ 2O2 → CO2 + 2H2O
Which of the following factors most contributed to an increase in the Atlantic slave trade to the Americas? A. Biblical passages were used to justify the enslav
Franco earns $8 per hour at his after-school job. Last week, he received a paycheck of more than $168. If he worked for h hours that week, find all the inequali
What is your zodiac sign? If you could meet anyone who would it be? and what is your favorite color?
0612103993 and chaau Hiiii
Describe how (2^3)(2^-4) can be simplified
Help me with ex.1 pleaseeee
The points in the table lie on a line. Find the slope of the line. slope: