lilymolen
lilymolen lilymolen
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

1 class=

Respuesta :

noir38
noir38 noir38
  • 04-03-2022

Answer:

3x36  

Step-by-step explanation:

Because he is getting 36 3 times so 3x36

By a Fourth grader

Answer Link
abig4tor abig4tor
  • 04-03-2022
the answer is 3x36y. 3 lawns, $36 dollars
Answer Link

Otras preguntas

The tropical climate zone is in which two states?
Which sentence correctly forms the plural of the letter c?   A.How many c's are in accordion?   B.How many cs'
Explain why the gravitational acceleration of any object near earth is the same matter what was the mass of the object
Bethany's dog eats 450 grams of food per day. How many kilograms does the dog eat in a week
The fetus is nourished by the __________ during the first 7 weeks and by the _______ from week 8 through birth ?
What is '7b-2b+3-1' ? Need working and it's equations!!
in what situation does friction make an object change its shape
What type of reaction occurs when you strike a match?
three snack bars contain 1/5,0.22,and 19% of their calories from fat. which snack bar contains the least amount of calories from fat ?
What is the correct term for a release of an ovum in the female reproductive system?