shoto67 shoto67
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Ms. Weber spent $3.75 on cheese. Each ounce of cheese costs $0.75. How many ounces of cheese did she buy?

Respuesta :

TissuePaper TissuePaper
  • 04-03-2022

3.75 / .75 = 5 ounces of cheese

Answer Link

Otras preguntas

Witch is the net for the figure shown?
Aiden is a spice trader. The price he charges for an order of cumin (in dollars) as a function of the size of the order (in kilograms) is graphed. What is the a
The temperature at 12 p.m. wa 34. The temperature at 12 a m was-16. What was the difference in the temperatures? An elevator was at the 4floor It traveled up 18
please answer these questions. only use the power of one to solve it. if u answer it right il give brainlest and ill make another question which u can get 50 po
What controls the DNA molecule?
Please help the question is already on the pic and please explain
when can one say that certain product has value​
mention three ways of detecting faultsin household furniture​
Select all that apply. If the Cold War was not fought directly between the US and Soviet Union, how did they "compete"? *
The Man Who was Almost a Man Is Mr. Hawkins's deal for the mule fair? Why or why not?