marlenegaylah2 marlenegaylah2
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

1. If I can buy 3 pounds of grapes for $7.00, how much will 12 pounds cost?

Respuesta :

promsovantithmolika0 promsovantithmolika0
  • 04-03-2022
7*4= $28 (hope this help!)
Answer Link
krisdylarson3 krisdylarson3
  • 04-03-2022
So 3 times 4 is 12 so 7 times 4 is 28 so the answer should be $28.00 but
Answer Link

Otras preguntas

If a car can go from 0 to 60 mi/hr in 8.0 seconds, what would be its final speed after 5.0 seconds if its starting speed were 50 mi/hr?
how do you simplify fractoins
Who was the African-American who called the war with Mexico disgraceful and cruel? Why?
What is x+y+4x-3x+2y+ 3y
A rectangle whose perimeter is 80 m has an area of 384 m^2. Find the dimensions of the rectangle.
I need help on my English homework I have no
If the circumference of a baseball is 24 cm what is the volume of the object
An animal with a coelom, jointed appendages, and metameric segmentation would be classified in the phylum (A) Mollusca (B) Cnidaria (C) Platyhelminthes (D)
how do i solve this infinite geometric series?64/25-16/5+4-5
How do you solve x²-10x+9=0 by completing the square?