mckennat227
mckennat227 mckennat227
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Write the equation. John is buying flowers for his sweetie. The roses cost $1.25 each and the vase to put them in costs $15.​

Respuesta :

cb0009
cb0009 cb0009
  • 04-03-2022

Answer:

y=1.25x+15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what was Hollywood and society's response to McCarthyism
Why are leaves green?
Ed bought a bottle of fancy mustard that holds 8.5 ounces .ed puts about 1/25 of mustard on each hot dog he eats.how much of the mustard is left in the Boyle af
The product of the synthesis reaction between sodium and chlorine gas is ?
The diameter of a u.s quarter is 24.26 millimeters. How long is a line of 37 quarters laid edge to edge?
Which two types of characters are usually least important to the story? antagonist and protagonist antagonist and flat character protagonist and round character
what is the sum of the last four terms 97+99+101+....+121?
How does the atmosphere affect radiation
Is C4 photosynthesis the photosynthetic process used by some plants to survive in a hot dry climate, like the desert?
find three consecutive even numbers whose sum is 96?