gibsonaliciaj gibsonaliciaj
  • 01-04-2022
  • Mathematics
contestada

12 ounces for
$
8.09

dollars per ounce

ounces per dollar.

Respuesta :

navorhies
navorhies navorhies
  • 01-04-2022
1.5$ per ounce :)))))
Answer Link

Otras preguntas

The function {(1, 4), (2, 5), (3, 6)} has the function rule y = 3x + 1.True or false? Please help!
the articles of confederation did not fully reflect the principle of "republicanism" because?
Joshua's cousin pledged $12 for a charity walk. If Joshua walked 3 miles, how much did hid cousin pay per mile?
Which image marks the shift in the speaker's mood in "The Rainy Day"? A. "Behind the clouds the sun is shining" B. "My thoughts still cling to the moldering
Who was the Baseball player who turned into a Christian Evangelist ?
Mae-Ying wanted to buy packages of crackers and cheese from the vending machine. Each package cost 35 Cents. Mae-Ying had 5 quarters. 3 Dimes. and 2 Nickels. Ho
What do typical cubist paintings have in them?
paco needs at least 3/8 yard of twine to build a model ship.how much twine could he buy
what are the only multicellular protists
Ben and Antonio both take the same bus to school. Ben's ride is 7/8 of a mile. Antonio's ride is 3/4 of a mile. Who has a longer bus ride?