777nono
777nono 777nono
  • 05-04-2022
  • Mathematics
contestada

Apples cost $1.10 per pound. Darius bought x pounds of apples for a total cost of $2.75.

Respuesta :

sub4sublagging sub4sublagging
  • 05-04-2022
X= 2.5 2.75 divided by 1.10 =2.5
Answer Link

Otras preguntas

6. Which of the following options is used to view a computer's memory properties?
What is the elapsed time between 11:50 a.m. and 4:05 p.m.? 4 hours and 45 minutes 15 hours and 15 minutes 5 hours and 15 minutes 4 hours and 15 minutes
Which measurement is the best estimate for the mass of a penny? A : 2.5 mg B : 2.5 g C : 2.5 kg
Which answer best explains how slavery was an issue in relation to the Mexican-American War? a The spread in slave trading to Asia caused disagreements amongst
Their are 41 stickers she put them in 7 equal groups how many groups are their
How did Martin Luther King, Jr. fight for civil rights?
lius has 5 over 8 quart of grape juice he pours the same amount in each 5 glasses which equation represents the fraction of a quart of grape juice n that is in
Estimate the sum. 10 1/9+ 5 14/15
what are 3 kinds of mountains
What type of punctuation is not used internally in a sentence