kmoonwater88
kmoonwater88 kmoonwater88
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

You bought a magazine for $4.44 and some candy bars for $3.88 each. You spent a total of $16.08. How many candy bars did you buy?

Respuesta :

anonymousquestions anonymousquestions
  • 01-02-2017
you bought 3 candy bars
Answer Link

Otras preguntas

-(x-2)=11 Possible answers: -5 -9 5
Write a few sentences in which you summarize the basic concepts of socialism. Then, write whether you think a socialist system can succeed in today’s world.
Jimmy wants to buy a scooter and the price is 50 dollars when he goes to the store the second time it is marked down 20 % whats the new price
A 3.50-meter length of wire with a crosssectional area of 3.14 × 10^–6 meter2 is at 20° Celsius. The current in the wire is 24.0 amperes when connected to a 1.5
What mountain range prevents moisture from the summer monsoon winds from reaching the interior of the subcontinent? a. Karakorum Range c. Eastern Ghats b. Hi
When historians collect, classify, analyze, interpret, synthesize, and report data, they are using the _____. Scientific Method Chronological Method Research Me
-(x-2)=11 Possible answers: -5 -9 5
Coley bought 10 books which cost $2m each. If she gave the cashier a fifty dollar bill, how much change would she receive? Possible answers: A) 20m B) 30m C) 5
7. In which one of the following sentences is but used as a preposition? A. I wanted to leave, but I was embarrassed to do so. B. We discovered that Ca
A bag of trail weighs 11 1/2 ounces each serving of trail mix is 3/4 ounce how many servings are in the bag of trail mix? Show your work