Rhbeowheve Rhbeowheve
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

Charlotte is buying milk. She can get 64 oz. for $3.00 or 80 oz. for $4.50. Which is the better deal, 64 oz. or 80 oz.?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-06-2022

Answer:

80 oz

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How many miles do you estimate it would be if you still the strip around the equator
If a bowling ball were moved from Earth to the moon, how would it's weight and mass change? A. The bowling ball would weigh the same, but it's mass would increa
Sofia learned 10 recipes to create party dishes. She learned these recipes in two weeks. How many recipes can Sofia learn in 5 weeks ?
Which type of energy drives the water cycle? a. solar b. wind c. geothermal d. nuclear
1.Which additional word in the poem should be capitalized? Firefly At dusk it flits unseen in the dark. Watch and wait, For a flickering Amber glow. A. U
1.666667 as a fraction
help please asap!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Which word in the sentence is a participle? Are you running from that buzzing bee? a. buzzing b. Are c. bee d. running
_____ phase is the period of interphase when genetic information is being duplicated. M phase G1 phase G2 phase S phase
An astronomer would most likely study which of the following? A. ice B. rocks C. water D. space