hyjraw8585 hyjraw8585
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

It costs $363 to make 90 bags of cotton candy and $440 to make 200 bags of cotton candy.
a) find the cost equation.

Respuesta :

frankrex96
frankrex96 frankrex96
  • 01-06-2022

Answer:

363=90bags

then you look into it and say

440=200bags

Answer Link

Otras preguntas

In the story of the shiny princess where did the princes maholia live
if πn is approximately to 4.2 then n is
need help please and thanks!
HELP NEEDED!!! WILL GIVE 5 STARS! A snack of an apple, a brownie, and a cheese stick has 270 calories. Two brownies and an apple have 290 calories. Two apples a
Ella has 50 stacks of ten pennies in each stack. Describe how to find how many pennies Ella has in all.
Please answer and give an explanation!! 22 Points!!
What is the product of any integers and -1?
a. el lápiz c. el marcador b. el bolígrafo d. la goma de borrar
If elephant grass grows 2 2/3 inches a day, how many inches will it grow in 4 days?
Which of the following was probably true about Julia Francis Daniels