sandycandy522500
sandycandy522500 sandycandy522500
  • 02-06-2022
  • Mathematics
contestada

Dylan bought seven candy bars for $10.50. How much did he pay for each candy bar?

Respuesta :

haneefahdundee haneefahdundee
  • 02-06-2022

Answer: 1.5 or 1 1/2

Step-by-step explanation:

Answer Link
c00ldude360
c00ldude360 c00ldude360
  • 02-06-2022

He payed $1.50 for each candy bar

Answer Link

Otras preguntas

can someone help me please
Miley went to the store with a $10 bill. She went to get 8 jumbo dill pickles for her family. If she spent the whole $10, what was the cost of each jumbo dill p
A hiker in Africa discover a skull that contains 63% of its original amount of C-14
What are some ways that abolitionists used language to increase the impact of their anti-slavery message?
NEED HELP ASAP IM BEGGING YOU TO PLEASE HELP ME!!!!!!!!!!!!
Someone plz help with all the questions
PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLIEST
Write 2.6×10^4 in standard notation.​
There are 8 circles and 10 triangles. What is the simplest ratio of circles to total shapes?
Which of the fallowing is not true about mise en place?