joycebenyamine joycebenyamine
  • 02-06-2022
  • Mathematics
contestada

The corner store sells a super-size granola bar for $4. How much do four super-size granola bars cost?

Respuesta :

templayd000
templayd000 templayd000
  • 02-06-2022

Answer:

The answer would be 16

Step-by-step explanation:

4x4 =16

Hope this helps!

Answer Link
adrislimerivera adrislimerivera
  • 02-06-2022

Answer:

Sixteen dollars

Step-by-step explanation:

you multiply four times four since that's the amount of granola you want times the cost that would be sixteen

Answer Link

Otras preguntas

Some of the ways gender identity has changed
Brian is mowing his lawn. He and his family have 7.84 acres. Brian mows 1.29 1 acres on Monday, 0.85 acres on Tuesday, and 3.63 acres on Thursday. How many acre
help, i’m stuck with this question
Read this excerpt from Exploring the Titanic. It was now almost two in the morning, very close to the exact hour of the Titanic’s sinking. Someone pointed to th
Find the composition of transformations that map ABCD to EHGF. Reflect over the -axis, then translate (x+ ,y+)
is a narrative essay about Orwell's time as a police officer for the British Raj in colonial Burma. The essay delves into an inner conflict that Orwell experien
When Nick applied for a job as a customer service representative, the company offered him starting pay of $16.40 per hour. What type of compensation does this i
2. How did islam affect the culture of its new converts and the already existing religions?
Explain why the product of a non-0 rational number and an irrational number is irrational?
Who tryna do these 3 assignments on wizer for me