mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

This plot shows the number of cakes sold each day in aunt Alice’s cake shop last month. What number of cakes sold is an outlier?
curium-243 as a alpha decay equation
Both animals and fungi are heterotrophic. what distinguishes animal heterotrophy from fungal heterotrophy is that most animals derive their nutrition by _______
Which term refers to people who commit a fraud or other crime and do not feel guilt or stress?
Why did Lincoln decide not to send armed troops to Fort Sumter
Plz help asap, which letter is it
Image point B (4,-8) was transformed using the translation (x-2,y+3) what were the coordinates of B?
Andrea is performing an experiment in which she needs to know when a strong acid is present. She is not sure which indicator to use, so she looks up the follow
Senegalese receive and give objects in a very specific manor. The use of _____ is considered unclean and disrespectful
why was the world created ? in hinduism creation myth