hamoluamanu
hamoluamanu hamoluamanu
  • 14-06-2022
  • Mathematics
contestada

Suzanne has bought 5 bags of chips that she bought for $4.25. How much would it cost if she bought 11 bags of chips?

Respuesta :

denimdonaldson denimdonaldson
  • 14-06-2022
The answer to this question is 9.35
Answer Link
nancychav nancychav
  • 14-06-2022
Answer is $9.35
Because 4.25/5= .85 for 1 bag
11x .85 = $9.35 for 11 bags
Answer Link

Otras preguntas

A person's macrosystem includes: select one: a. their peer group b. political processes c. school and church d. historical setting
Complete the sentence correctly. If a student would like to be part of the class play,A. there will be a meeting for them after schoolB. you should come to the
One canned juice drink is 25​%orange​ juice; another is 10​%orange juice. how many liters of each should be mixed together in order to get 15lthat is 21​%orange
Help please!! I’ll give brainliest.....
PLEASE HELP BEST ANSWER GETS BRANLIEST
How long was president william henry harrison's term in office?
100 POINTS PLEASE HELP ME!! A communications satellite is in a synchronous orbit 22,000 miles above Earth’s surface. Points B and D in the figure are points of
Angola’s economy is promising because of its _____. copper exports educated workforce foreign investment oil exports
Sara bought a 16-ounce jar of strawberry jam for $3.20 what is the unit price?
BEST ANWSER GETS BRAINIEST PLZ PLZ PLZ If you can trade three apples for two oranges, and you can trade three oranges for five lemons, how many apples would you