ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

2(2x - 4) + x = 7 whats x?
I don't get it !!?Which transformation will map figure H onto figure H'?A. Reflection across the y-axisB. Vertical translation of 10 unitsC. Vertical translatio
Which group faced hard times during much of the 1920s
it is not a prime number because 1 has only one factor
Paco uses a spinner to select a number from 1 through 5, each with equal probability. Manu uses a different spinner to select a number from 1 through 10, each w
Solve the system of equations. x + 3y = −1 2x + 2y = 6 (−4, 1) (2, −1) (4, −1) (5, −2)
what are the costs and consequences of providing and to whom
Prompt: Marisol’s mom is a dental hygienist, living paycheck to paycheck to make ends meet. Marisol’s dad has been sick for years and is unable to work. Marisol
among the intermolecular forces, which forces are typically the weakest?
(02.07 LC)Paying attention to proper temperatures when cooking at home ensures fooda.contains more vitaminsb.is safe to eatc.is lower in caloriesd.tasetes  bett