Seudónimo Seudónimo
  • 15-02-2017
  • Mathematics
contestada

A box of dozen fruit tarts cost $15. What is the cost of one fruit tart?

Respuesta :

conn2255
conn2255 conn2255
  • 15-02-2017
$1.25 because you take a dozen and divide by 15
Answer Link
brielibri123
brielibri123 brielibri123
  • 15-02-2017
$1.25 simply divide 15 by 12 and you will get the answer
Answer Link

Otras preguntas

Castor brought 6 3/4 small carrot cakes to share with 26 students in his class. Did Castor bring enough for each student to have 1/4 of a cake? (Yes..26 studen
solve each system of linear equations by substitution you will get an x, y point for solution show steps y = x - 4 2x + y = 5 next set is x
Why is external criticism so important when it comes to analyzing data?
Write these as an algebraic expression 1) 8 less than w 2) k less than 24 3) n divided by 8 4) 3 groups of w You dont have to answer them all
Y=4x+8 Y=5x+1 I cant figure out this math problem
Which ratio is the odd one out? 5:30 2:12 7:41 1:6 10:60
how did Renaissance art use humanist ideas
what is the decimal 1.38 equal as a mixed number?
What is the percent increase from 25 to 95
what fraction is between 0 and 1/2