KazimT722111 KazimT722111
  • 01-11-2022
  • Mathematics
contestada

oranges cost $3.42 for 9 pounds at this rate how much would 12 pounds cost ?

Respuesta :

KenziU698678 KenziU698678
  • 01-11-2022

9 pounds of oranges cost $3.42 . At this rate the amount 12 pounds will cost will be greater than 9 pounds.

Answer Link

Otras preguntas

Broussard Skateboard's sales are expected to increase by 15% from $8.8 million in 2018 to $10.12 million in 2019. Its assets totaled $3 million at the end of 20
Which of the following nations' government has a unicameral legislature? A. Mexico B. Cuba C. United States D. Brazil
A 17.2 gallon gasoline tank is 1/2 full. How many gallons will it take to fill the tank?
Adriano in Siria - Aria di Farnaspe - Cara la dolce fiamma is this classical or baroque?
How many solutions exist for the given equation?
Which of the following sentences is punctuated correctly? A. President Nixon told the astronauts, "For all of us Americans, this has to be the proudest day of o
Please Help with this question!!
A random sample of 41 cars in the drive-thru of a popular fast food restaurant revealed an average bill of $19.55 per car. The population standard deviation is
help me please ? Ill Mark brainlist
5 t shirts cost $25.00 how much do 15 t shirts cost if you can please show work!!:)