nariah1 nariah1
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

loretta paid $6.70 for 5 cans of cat food and $10.72 for 8 cans of cat food. how much did 1 can of cat food cost

Respuesta :

shakirajames23
shakirajames23 shakirajames23
  • 01-03-2017
The answer will be $1.34
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following was considered a geographic barrier to early Georgian settlers because of heavy forests, dense undergrowth, and steep ridges? Appalachia
What are the distinct factors of 40
What is opposite of 7.5
how do you write 32,005,008 in two forms
In which area do the United States' state and federal governments share power?
oxpecker birds eat pests that bother rhinoceroses. Is this an example of mutualism or commensalism? why?
Why do we need to learn math if we aren't going to use math in our lives?
what is the unit rate for 40 meters in 5 seconds
Thomas painted 4 pictures Maria painted twice as many pictures as Thomas how many pictures did they paint
Which fraction is the greatest (represents the largest quantity) 1/3 3/8 2/5 1/2?