HUNTER3706HELLO
HUNTER3706HELLO HUNTER3706HELLO
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

Ben bought 3.2 pounds of oranges. The oranges cost $1.60 per pound. How much money did Ben spend on oranges?

Respuesta :

Owyn16
Owyn16 Owyn16
  • 01-03-2017
5$ 
i just need the 20 characters

Answer Link

Otras preguntas

I don't understand the question.can you translate amd give me few examples?
counting atoms H2O ?
Express 120 as a product of two numbers, one of which is less than the other
Does a city council meeting adhere to the principles of a democratic republic?
When the body is dehydrated, secretion of the pituitary hormone that is abbreviated _______________ causes increased reabsorption of water from the collecting d
Carla makes 24 pieces of her famous fudge. She decides to make some goodie bags for 3 of her friends. She places 5 pieces of the fudge in each bag. How many pi
1. A student took 60 minutes to answer a combination of 20 multiple-choice and extended-response questions. She took 2 minutes to answer each multiple-choice qu
it does not take much energy to change the temperature of a volume of water. True or false
A mixture of gases contains methane, CH4, ethane, C2H6, and propane, C3H8. If the total pressure is 1.5 atm and the number of moles of the gases present is .31
Jacob is a third-grader and has a disability that has caused him to be separated from his peers during the school day. recently jacob has been moved to the regu