Seudónimo Seudónimo
  • 02-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 5 lb of peanuts costs $8.00 how much would 3 lb cost?

Respuesta :

EdgyEd EdgyEd
  • 02-03-2017
You would need to find the value of one pound and multiply it times 3. in this case the value is 1.6 dollars. So 1.6 times 3 is equal to 4.8
Answer Link
A01
A01 A01
  • 02-03-2017
probably it will cost $6.00
Answer Link

Otras preguntas

How would you adjust your plan to account for an injury or plateau by varying various movement principles like frequency, overload, time, adaptation, intensity
Levi strauss first started making pants for workers of what occupation?
g Let D1 represent the demand curve for premium seats to the Broadway hit Hamilton, and let S1 represent the supply curve for these seats. If the producers of t
At December ​31, John Photography Supplies estimated that approximately 5 ​% of merchandise sold will be returned. Sales Revenue for the year was $ 90 comm
1. What realization did Dr. Natterson Horowitz come to due to her work as both a cardiologist at UCLA and a contractor who helped the Los Angeles Zoo? What ques
The point (4,5) is translated two units down. What is the y-coordinate of the image?
1. What is the smallest unit of life in all living things called?​
A student is writing her research paper on the effects of the Vietnam War on America. the following would be good sources for her to use, True or False (Tor F)
What is 2/5 divided by 3
Greg's ceiling fan rotates 30 degrees and then stops. How many more times does it need to rotate to make a full rotation?