cupcakegirl12345
cupcakegirl12345
04-03-2017
Mathematics
contestada
Unit cost $6 for 10 pens
Respuesta :
KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog
04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.
$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 15+ )
Otras preguntas
Frank bought 6 pens and 3 highlighters in the school store and paid $21 for the whole purchase. His friend , Andy paid $19 for 2 pens and 4 highlighters. If all
How many mL 18.0 M H₂SO4 is needed to make 1.50 L of 0.120 M H₂SO4? mL PLEASE HELP I need to do it tonight
Nathan is considering two different job offers. He was told by both companies that he would be paid a salary that is in the center of the salaries of the curren
Now that you understand why an effective writing strategy is important, take some time to reflect on your current writing strategy, if you have one. what writin
1. What is the molarity of a solution prepared by dissolving 3.11 grams of NaOH in enough water to make 300 milliliters of solution?
Anyone planning an exercise program needs to balance it based on their needs and goals. Which BEST explains this concept? I think it’s D. The program will be di
the perimeter of a rectangular field is 302 yards. if the length of the field is 92 yards what is its width
30.0 grams of magnesium is reacted wiyh 30.0 g of oxygen what mass of magnesium oxide is produced by the reactionPlsss with explanation
How long does it take for dental stitches to dissolve.
Read the excerpt from "The Players." But when you really love something, you follow it wherever it leads you, even through jagged landscapes. You follow it even