Seudónimo Seudónimo
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

can anybody help me with unit rate

can anybody help me with unit rate class=

Respuesta :

irspow
irspow irspow
  • 04-04-2017
rate=total cost / time

r=477/3=$159 per day
Answer Link

Otras preguntas

1. When grocery shopping, _______. Which of the following best completes the sentence above? it is necessary to have a list of needed items a list of needed ite
If 65% of the 300 people surveyed likes chocolate,how many people liked chocolate?
Is this statement true or false? Living things are classified by the characteristics they have in common.
AP US History question: 1968 was a turning point for the United States. To what extent is this an accurate assessment? In your answer, discuss TWO of the follow
what is 0.15 in word form
Germany, Italy, and Japan formed an alliance called the
1/3 square root of 343
One number is 1 more than 2 times another. Their product is 36. Find the numbers.
I am sick of the reprimands I get from my driver's ed instructor! a.warnings b.scoldings c.threats d.routines
Could an average star, such as our sun, become a neutron star? Explain your answer.