nerd125 nerd125
  • 04-03-2015
  • Mathematics
contestada

melinda bought 6 bowls for $13.20. what was the unit rate in dollars

Respuesta :

cooleos6644 cooleos6644
  • 04-03-2015
6
13.20
Divide by 6
1
2.2
Answer Link

Otras preguntas

Seven short __________ bones make up each ankle.
 a car slows down uniformly from a speed of 21.0 m/s to rest in 6.00 s. how far did it travel in that time?
In-text citations _____. give directions typically show an editor usually show a copyright date include the name of the author and a page number
Does a linear equation have no solution, one solution, or infinitely many solutions?
A researcher is interested in estimating the average salary of police officers in a large city. She wants to be 99% confident that her estimate is correct. If t
A charge on imported goods is known as what kind of tax?
Roger always purchased insurance for the 10 years he owned an expensive speedboat. Since he never had an accident, the premiums he paid were A. beneficial becau
Can anyone please help ASAP, will give thanks and all that fun stuff
the directions for mixing water and powdered milk say that one should use 3 cups of water for each cup of powdered milk. how many cups of powdered milk are need
What process can you use to help you write a system of linear equations when dealing with mixture problems