jeremiahgoodwin64 jeremiahgoodwin64
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

at the market 7 apples cost 4.55 how much does 9 apples cost

Respuesta :

fussellk
fussellk fussellk
  • 02-05-2017
5.85 for 9 apples.................
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-05-2017
7 apples cost 4.55
9 apples cost  ?

9 x 4.55 / 7 = 5.85
answer

9 apples cost 5.85
Answer Link

Otras preguntas

what is the ratio of ounces to pounds
75 meters in 30 seconds how many meters per second
Six rectangles each with a common base width of 2 have lengths of 1,4,9,16,25 and 36. What is the sum of the areas of the six rectangles?
Based on what you know about the changes and resources that helped the United States’ industries to grow, what changes would you expect to be taking place in Ch
Author John Steinbeck's work was publicly acknowledged when A. he was awarded more honorary university degrees than any other author. B. a bust bearing his like
what percent of 20 is 11
Solve to find the value of x. 40-x/3 = 4+x
There are 3 grams of fiber in 1/2 cup of oatmeal. There are 1 1/8 cups of oatmeal left in a box . How many grams of fiber is left in the box?
The North believed the Federal government needed to provide less control over its citizens. a. True b. False
What is 2 1/50 expressed as a decimal