barbie312
barbie312 barbie312
  • 03-05-2017
  • Mathematics
contestada

Manuel bought 17 pounds of flour for $7. How many dollars did he spend per pound?

Manuel bought 17 pounds of flour for 7 How many dollars did he spend per pound class=

Respuesta :

jakeclauss17 jakeclauss17
  • 03-05-2017
.41 dollars a pound
.25 dollars an hour
Answer Link

Otras preguntas

Which was not a cause of the War if 1812?
Many massive stars end their life cycles as black holes. Why do astronomers not believe the sun will end its life cycle as a black hole? (1 point) O It is much
Many massive stars end their life cycles as black holes. Why do astronomers not believe the sun will end its life cycle as a black hole? (1 point) O It is much
Write a story from a speck of dusts point of view to walk through the process of star formation. explain all the things you would see and feel going through thi
Last year, the number of students enrolled in the school was 672. If this number increases by 12% the next year, how many students will there be? What an amount
What does the government of the ussr believe it is necessary to state to the government of the us? that a ussr aircraft violated neutral airspace by flying 2,00
What are bolivia's natural resources? silver and salt copper and gas natural gas, iron and magnesium leather and gas answer is c
Choose the comparison operator that will create a true statement in scratch. 45 is equal to 50 45 is greater than 50 45 is less than 50 45 plus 50
How do you find y by substitution?
What is a totalitarianism example?