willisalexus03 willisalexus03
  • 03-06-2017
  • Mathematics
contestada

Three brothers spent different amounts of money on their recent vacation.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-06-2017
what is the full question
Answer Link
jamiemayskelly411
jamiemayskelly411 jamiemayskelly411
  • 25-01-2019

Answer:13


Step-by-step explanation:

6 cookies per container x 13 containers = 78 cookies

78 cookies ÷ 6 containers = 13 cookies per container

Answer Link

Otras preguntas

find inverse of f(x)= 5x+ln(x-2)​
Help Please!! Struggling with this for a while
Triangle ABC below has a right angle C and a hight CD. If AC is 3 units long and BC is 4 units long, what is the length of AB?
Choose the correct definite article for the following noun. dissionarios (replace the two ss with cc it thought it was bad with it please help tho) el la los la
who IS DORA WRONG ANSWERS ONLY
I’ll give brainlist if you answer correctly In our New Earth Society, health is the top priority. In order to be accepted into society, one must demonstrate fr
Americans were unhappy with President Clinton prior to the midterm elections of 1994 because A. he wanted to add a balanced budget amendment. B. he was involved
A 16-cup container of laundry detergent costs $13.60. What is the price per quart?
What show was created by Don Cornelius? A. Americari Bano'stand B, Soul Train C. Hi Parade D. Toast of the lewe​
the machine stops.How is the way Vashti communicates with others similar to today?