Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is the property that describes the amount of volume that decreases when pressure is applied to a fluid? O shear stress O compressibility
Why anansi and kling kling are no longer friends ?
Solve the equation below for x. cx- 4 = 7 A. x=11/c B. x=c/3 C. x=3/c D. x= c/11
Car rideshare services are a popular option for people needing to move about in large cities. The scatterplot shows the distances of trips and fares, in dollars
What was Masaccio best known for? a. his perfect execution of showing depth b. his creativity his interest in perspective, architectural style, and classical sc
Can someone help me pls
Given a rational expression, identify the excluded values by finding the zeroes of the denominator. x − 4 x2 + 2x − 24 The excluded values are x ≠ .
PLEASE ANSWER! BRAINLIEST INCLUDED! 35 POINTS! LINK BELOW!
The author is using satire in this excerpt to emphasize the utter absurdity of his plan. necessity for warm winter clothing. ways that people are cruel to child
It takes a person 35 seconds to swim in a straight line from the east end of a pool to the west end of the pool, a distance of 50 meters.what is the swimmer's v