jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 35+ )
Otras preguntas
active reading walk two moons caoter 1-11
What impacted the development of the Romantic movement in great britain
Using the concept of osmosis, explain why water is sprayed over produce in a grocery store. how might this change the appearance of the produce, and why would t
How would you describe the shape of a rock that has just been broken off a larger block or rock?
Write an equation in point-slope form for the line that passes through the given point with the slope provided. 5. ( -4 , 6 ), m = 8 7. ( 4 , -6 ), m = 1 9. ( -
On the shelves of Maria's bookcase,1/2 of the books are mysteries,1/10 are science fiction, 1/5 are biographies,and the remaining 4 are classics.How many books
In the Northwest Ordinance of 1787, Congress set aside land for the support of _____. A. public education B. Native American hunting grounds C. the National Gua
Which month is part of Antarctica's summer? July August January September
how did the actual results of World War II differ from the agreements made before the end of the war
How long will it take for a body accelerating by 2m/s2 to gain a velocity of 10m/s, starting from rest?